Co kupić z okazji świąt partnerom biznesowym?

W okresie przedświątecznym często wręczamy sobie prezenty. Jakie prezenty świąteczne wybrać dla partnerów biznesowych? Czym kierować się przy wyborze?

Prezenty firmowe- czyli jakie?

Kiedy wybieramy prezent, bierzemy pod uwagę upodobania danej osoby. W przypadku prezentów biznesowych raczej trudno określać indywidualne preferencje. Prezenty świąteczne dla partnerów biznesowych to część biznesowego savoir voivre. Liczy się sam fakt, że chcemy umilić ludziom świąteczny czas. Niekoniecznie chodzi zatem o oryginalność czy pojedynek, kto kupi droższy prezent. Co zatem wybrać?

Prezenty dla klientów

Gadżety z logo firmy są mile widziane przez klientów. Pomagają kreować pozytywny wizerunek firmy, dlatego stanowią część działań marketingowych. Mogą to być naprawdę drobiazgi. Przykładowo zestaw długopisów, kubki, breloczki, notesy, kalendarze. Trochę droższe będą pendrivy, myszki komputerowe. Warto, by zamieścić na nich logo firmy. Nie zaszkodzi też odrobina personalizacji w postaci dowieszonej karteczki ze świątecznymi życzeniami.

Bon do sklepu

Wiele sklepów oferuje możliwość zakupu vouchera do swoich sklepów. Skorzystanie z takiej opcji to dobry pomysł na prezent dla partnerów biznesowych. Jakie to mogą być sklepy? Jak najbardziej uniwersalne, typu księgarnie czy sklepy odzieżowe. Żeby bon miał sens, dobrze byłoby, gdyby jego wartość wynosiła chociaż 50 zł.

Oryginalna kawa lub herbata

Kawa z nieco wyższej półki to całkiem miły prezent dla naszych partnerów. Większość ludzi pije kawę albo herbatę, więc na pewno się nie zmarnuje. Spróbowanie nowych smaków czy nietypowych aromatów dla wielu jest bardzo atrakcyjne.

Komplet filiżanek

Kolejny prezent z kategorii uniwersalnych. Oczywiście nie chodzi o to, by kupować dla kontrahenta prawdziwą chińską porcelanę. Niemniej jednak komplet filiżanek to dobry pomysł na prezent. Wybierzmy jednak w miarę delikatny wzór, który nie rzuca się przesadnie w oczy.

Pyszna czekolada

Chyba nikt nie obraził się, jeśli dostał czekoladę w prezencie. Możesz również wybrać gotowy zestaw prezentowy zawierający różne rodzaje czekolad albo koszyk wiklinowy z różnymi słodyczami, gdzie każdy znajdzie coś, co lubi.

Komplet szklanek

Karafki do wina czy szklanki na likier? Czemu nie ! Szklanki zawsze się przydają.

Powerbanki

Powerbanki są przydatnymi gadżetami. Nieraz pomagają, kiedy padła nam bateria w telefonie, a akurat nie mamy możliwości, by podłączyć urządzenie do ładowarki.

Książki biznesowe

Książka to dość uniwersalny prezent. Możemy kupić dla naszego kontrahenta poradnik biznesowy, książkę podróżniczą, bądź reportaż. Należy jednak uważać z tematyką.

Na co uważać przy wyborze prezentu?

Przed zakupem zwróćmy uwagę na jakość produktu. W końcu to ma być miły prezent, więc nie chcemy, by nasze obdarowanie prezentami wyglądało jak czyszczenie magazynu ze szmelcu. Miło byłoby, gdyby partner biznesowy nie otrzymywał co roku tego samego.