Patronite – co to jest? Na jakich zasadach działa platforma?

W dzisiejszych czasach pomoc innym stała się o wiele łatwiejsza. Aby zrobić dobry uczynek i wesprzeć innych, nie trzeba już nawet wychodzić z domu. Wystarczy do tego tylko komputer, który może stać się podmiotem niosącym pomoc innym. Jednym z portali służących do pomagania innym jest portal Patronite.

Czym jest Patronite?

Serwis Patronite został założony w 2015 roku przez Tadeusza Chełkowskiego i Michała Krawczyka.
Patronite to strona internetowa, która umożliwia łączność autora z patronem, który chce wesprzeć pracę m.in. artystów. Osoby wspierające finansowo twórców zyskują tytuł Patronów. Umożliwia to głębszą relację z artystami, możliwość uczestniczenia w przedpremierowych nagraniach, filmach, czy livestreamach, a także prywatny kontakt, czy prywatną grupę dla patronów. Na portalu tym konto może mieć każdy. Z reguły są to youtuberzy, muzycy, artyści, fundacje, czy stowarzyszenia.

Kim jest Patron?

Patron to nie kto inny, jak osoba wspierająca artystów, muzyków, czy stowarzyszenia na portalu Patronite. Biorą oni czynny udział w rozwijaniu pasji innych i realizacji ich celów, na który często potrzebne są duże sumy. Patroni wpłacają regularne sumy co miesiąc i wybierają spośród pakietów oferowanych przez danego twórcę, czy artystę. Autorzy odwdzięczają się Patronom za wsparcie w formie różnorakich benefitów dedykowanych specjalnie dla nich.

Kim jest autor?

Autorem może być każdy. Na portalu Patronite nie ma konkretnych wytycznych jakie trzeba spełniać, aby być Autorem. Wystarczy wizja, chęć rozwoju i stworzenia czegoś nowego, ambicja i pomysłowość. Miejsce autora na Patronite jest dedykowane dla każdego kto tylko posiada pasję i chce się nią podzielić z innymi.
Może być to rysownik, bloger, youtuber, muzyk, firma, stowarzyszenie, czy fundacja.

Aby znaleźć Patronów najlepiej jest działać w sieci, na Instagramie, czy Youtube. Pomoże to w wypromowaniu swojej twórczości i zdobyciu sympatii odbiorców, a co za tym idzie do zdobycia osób wspierających.

Jak można pomagać na Patronite?

Obsługa portalu jest bardzo przejrzysta i prosta. Zawiera on bazę mnóstwa osób z planami, celami na które można przekazać symboliczną “piątkę”. Aby zacząć wspierać, należy założyć bezpłatne konto na portalu. Każdy z autorów prezentuje co chciały osiągnąć. Aby wesprzeć wystarczy raptem kilka kliknięć. Po wybraniu danego autora, należy wybrać próg wsparcia, wyznaczony przez autora. Wspieranie polega na regularnym, comiesięcznym przelewie dla osoby, którą wspieramy. Dzięki takiemu wsparciu autorzy mają większą możliwość rozwoju.

Progi finansowe

Progi na platformie są jednym z najważniejszych elementów strony jaką jest Patronite. To Patron decyduje jaką kwotę może przeznaczyć na wsparcie swojego ulubionego twórcy. Progi finansowe zaczynają się już od kilku, a kończą nawet na kwocie kilkuset złotych i ustalane są one przez samego Autora.

W zależności od progu finansowego, Patroni otrzymują benefity, nagrody i podziękowania od Autora. Sposobów na nagrody dla Patronów jest wiele i zależy to od twórcy. Mogą to być specjalne filmy w przypadku youtuberów, rękodziało od artysty.
Pomysłów na to jak można odwdzięczyć się za wsparcie działalności jest wiele i wszystko zależne jest od Autora.

3 kroki do zostania Patronem

Aby zostać osobą wspierającą działalność twórców wystarczy spełnienie 3 prostych kroków.

1. Znajdź twórcę, którego chcesz wspierać

Na Patronite jest mnóstwo autorów, których można wspomóc przez zostanie Patronem. Tuż pod ikoną twórcy znajduje się przycisk „Zostań Patronem”.

2. Zarejestruj się, a następnie wybierz próg

Następny krok to wybór próg wsparcia, czyli miesięczną kwotę, jaką chcemy wspomóc danego twórcę.
Następnie tworzymy konto.
Po założeniu konta wybierz próg z kwotą wsparcia dla Autora.

3. Jesteś Patronem!

Po spełnieniu tych 3 kroków jesteś oficjalnie Patronem danego twórcy!